Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Powstaną nowe przedszkola, dzięki RPO

Do końca września potrwa nabór pierwszych wniosków w sprawie konkursów z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Jeden z nich dotyczy zakładania nowych przedszkoli a także rozszerzenia oferty oraz modernizacji i doposażenia w już istniejących placówkach. Wsparcie na ten cele wyniesie w roku bieżącym 7 milionów złotych.

Autor: Ewa Okońska

03.09.2015 10:55

image 2.9.2015 Busko-Zdrój. Powstaną nowe przedszkola, dzięki RPO Fot. Ewa Okońska / Radio Kielce

Marszałek Adam Jarubas przypomniał, że w latach 2007 – 2013 w województwie świętokrzyskim z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na potrzeby edukacji przedszkolnej przeznaczono 117 milionów złotych. Z 34 procent dzieci objętych opieką przedszkolną mamy wzrost do prawie 75 procent – podkreślił marszałek.

Drugi konkurs ma na celu podniesienie jakości kształcenia. Dotacja umożliwi między innymi realizację staży i praktyk zawodowych dla uczniów oraz zakup nowego sprzętu a także tworzenie i rozwój centrów kształcenia zawodowego i ustawicznego. Kwota do rozdysponowania to 15 milionów złotych – informuje Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Konferencja prasowa władz samorządu województwa odbyła się w Niepublicznym Przedszkolu Artystyczno – Językowym „Słoneczko” w Busku Zdroju. Placówka jest przykładem dobrych praktyk korzystania z unijnych dotacji, które przełożyły się na jakość kształcenia przedszkolnego.


Galeria zdjęć Powstaną nowe przedszkola, dzięki RPO (3 sierpnia 2015) [Zdjęcia: 4]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

RPO