Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pieniądze od hodowców gołębi wspomogą dziecięcą onkologię

10 tysięcy złotych od Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych otrzymał oddział onkologii i hematologii Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach. Kierownictwo jednostki, zamierza kupić za tę kwotę pompę do podawania leków małym pacjentom.

21.08.2015 16:31

image Pieniądze Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Koszt takiego sprzętu to około 8 tysięcy złotych, pozostała suma wystarczy na oprzyrządowanie maszyny - wyjaśnia Dorota Tekiela, zastępca dyrektora do spraw pielęgniarstwa w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym.  

Pieniądze z charytatywnego lotu gołębi pocztowych dla dzieci chorych onkologicznie przekazywane są od czterech lat. Do tej pory, kupiono za nie pompę infuzyjną, leki, których Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje, zabawki i meble do sal szpitalnych - wylicza Grażyna Serek, pielęgniarka koordynująca z oddziału Onkologii i Hematologii Szpitala Dziecięcego.

Kwota 10 tysięcy złotych, to składki, które hodowcy wpłacają za każdego gołębia biorącego udział w locie charytatywnym - tłumaczy Sławomir Pająk, prezes Kieleckiego Okręgu Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Kolejna zbiórka dla chorych dzieci odbędzie się w Kielcach w grudniu, podczas wystawy i licytacji gołębi pocztowych.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

onkologia gołębie Klinika Hematologii