Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Trwa zbiórka pieniędzy dla chorej Julii

Ponad 5 tysięcy złotych brakuje jeszcze do pełnej kwoty pieniędzy niezbędnych do kontynuacji leczenia 11-letniej Julii chorej na raka mózgu. O chorobie dziewczynki informowaliśmy na naszej antenie, kiedy ruszyła zbiórka pieniędzy potrzebnych na drogą, zagraniczną terapię immunologiczną. To koszt 100 tysięcy złotych.

02.08.2015 11:30

image 31.7.2015 Kielce. Korona Kielce - Kamil Sylwestrzak włączył się w akcję zbierania pieniędzy na leczenie 11-letniej Julki Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Nowotwór złośliwy mózgu u dziewczynki zdiagnozowano w marcu tego roku. Guz rośnie bardzo szybko. Dziecko przeszło już dwie chemioterapie. Operacja w Polsce nie była możliwa, dlatego rodzice rozpoczęli poszukiwania w innych krajach. Na apel zareagowała jedna z niemieckich klinik. Dziewczynka od kilku dni przebywa w Kolonii, gdzie podjęto pierwsze kroki w leczeniu, na kolejne potrzeba stu tysięcy złotych.

W piątek do zbiórki pieniędzy dołączył piłkarz Korony Kielce, Kamil Sylwestrzak. Koszulka z jego nazwiskiem i autografami wszystkich zawodników klubu, trafiła na licytację. Kwota rośnie z dnia na dzień, obecnie proponuje się za nią ponad osiemset złotych. 14 sierpnia suma z licytacji, zasili konto fundacji Siepomaga, której Julia jest podopieczną.

Zbiórka dla dziewczynki rozpoczęła się tydzień temu. Na zebranie pełnej kwoty pozostały dwa tygodnie. Numer konta, na które można wpłacać pieniądze znajduje się  na stronie internetowej Julii. Dostępny on jest także na stronie internetowej Radia Kielce. Pieniądze można też przelewać za pośrednictwem Internetu, korzystając ze strony fundacji Siepomaga.

Linki:

allegro.pl/koszulka-korony-kamila-sylwestrzaka-i5578205464.html

www.siepomaga.pl/wygrac-zycie

icon-tag

Tagi do tego wpisu

zbiórka