Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Czas na zmiany w MZD?

Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach - Piotr Wójcik powinien ponieść konsekwencje z powodu opóźnionych i niewłaściwie realizowanych inwestycji. Pismo w tej sprawie złożyli w sekretariacie prezydenta członkowie Otwartej Koalicji Obywatelskiej. Dokument zawiera 12 zarzutów wobec działań MZD.

Autor: Marlena Płaska

29.07.2015 13:14

image Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Najważniejszy zarzut dotyczy nadzoru nad ważnymi inwestycjami drogowymi – wyjaśnia jeden z działaczy stowarzyszenia, Grzegorz Borek. Jego zdaniem, inwestycje w zdecydowanej większości są oddawane po terminach. Później okazuje się, że wymagają poprawek. Tak jest np. z często zalewanym przejściem podziemnym pod rondem Herlinga-Grudzińskiego. Grzegorz Borek dodaje, że w przypadku problemów z inwestycjami drogowymi w Kielcach, rzadko udaje się wskazać winnych. Przeważnie, projektant i wykonawca przerzucają się odpowiedzialnością, podczas gdy za całość odpowiada nadzorujący wykonanie, czyli MZD – podkreśla Grzegorz Borek.

Według działaczy Otwartej Koalicji Obywatelskiej, należy odwołać wieloletniego dyrektora MZD- Piotra Wójcika. Dotychczasowe działania drogowców, wymagają według nich reakcji prezydenta miasta, który odpowiada za powołania na stanowiska dyrektorskie w miejskich instytucjach.

Prezydent Wojciech Lubawski, w rozmowie z Radiem Kielce stwierdził, że dobrze ocenia pracę dyrektora Piotra Wójcika. – Gdybym źle oceniał jego pracę, to nie byłoby go na tym stanowisku – powiedział. Prezydent dodał, że świat inwestycji jest skomplikowany, a dyrektorowi MZD często zarzuca się coś, co nie należy do jego kompetencji. Pismo ze skargą zostało przekazane sekretarzowi miasta. Działacze Otwartej Koalicji Obywatelskiej otrzymają odpowiedź w ciągu 30 dni.


icon-tag

Tagi do tego wpisu

MZD inwestycja