Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ecce Homo najlepsze na festiwalu w Warszawie

Kielecki teatr alternatywny Ecce Homo zdobył I nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Studenckich w Warszawie. Uznanie jury zdobył spektakl "Vattene!", w reżyserii Marcina Bortkiewicza, którego premiera miała miejsce jesienią ubiegłego roku.

Autor: Marlena Płaska

13.07.2015 11:52

image XIV Przegląd Teatrów Alternatywnych. Premierowy spektakl "Vattene!" Teatru Ecce Homo Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Przedstawienie jest inspirowane filmami Felliniego i Bergmana. Opowiada historię reżysera, który przyjeżdża ze stolicy do prowincjonalnego włoskiego teatru, żeby zrealizować kolejny spektakl. Z braku pomysłów, zaczyna przenosić na scenę elementy prywatnego życia, pełnego romansów. Aleksandra Styrcz, która w spektaklu grała rolę żony reżysera, cieszy się z wyróżnienia i przyznaje, że rola była dla niej wyzwaniem. Musiała wczuć się w emocje silnej kobiety, która bez żalu godzi się ze zdradą i odejściem męża.

Teatr Ecce Homo powstał w 1996 roku. Aktualnie pracuje w nim około 20 osób w wieku od 15 do 30 lat. Grupa, od czterech lat bierze udział w Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Studenckich i za każdym razem zdobywa nagrody. W tym roku na Festiwalu zaprezentowało się 10 amatorskich zespołów.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Ecce Homo