Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kielce nie mają szczęścia do remontów

Kolejna duża inwestycja na kieleckich ulicach nie zakończy się w zakładanym terminie. Firma Fart, która przebudowuje ulice Grunwaldzką i Szajnowicza-Iwanowa, zwróciła się do Miejskiego Zarządu Dróg z wnioskiem o przesunięcie terminu zakończenia prac. Miały one potrwać do 4 lipca, ale jak informuje rzecznik prasowy MZD Jarosław Skrzydło wykonawca poinformował, że będą one musiały potrwać do 30 listopada.

Autor: Robert Felczak

22.05.2015 12:44

image Remont ulic Grunwaldzkiej i Szajnowicza-Iwanowa w Kielcach Fot. Kamil Król / Radio Kielce

MZD poprosi teraz o opinię firmę, która nadzoruje inwestycję. Na razie inżynier kontraktu jak i zarząd dróg raczej nie zgodzą się na tak odległy termin zakończenia prac. Według MZD inwestycja powinna zakończyć się we wrześniu.

Firma Fart argumentuje, że przyczyną opóźnienia prac jest budowa gazociągu, który znajduje się w obszarze robót drogowych.
Przebudowa fragmentów ulic Grunwaldzkiej i Szajnowicza-Iwanowa wraz z estakadą ma kosztować 27 mln zł. To kolejna inwestycja, która nie zakończy się w terminie.
 
Jak informowaliśmy modernizacja ulicy Ściegiennego potrwa do sierpnia, podczas gdy miała zakończyć się na początku maja. Niewykluczone, że dłużej niż zakładano będą budowane także zatoki i przystanki autobusowe.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

droga inwestycja