Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nowy skład Komitetu Monitorującego RPO

Świętokrzyska Rada Działalności Pożytku Publicznego po rozpatrzeniu protestów ogłosiła dziś wyniki głosowania na przedstawicieli organizacji pozarządowych do Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014- 2020. Komitet Monitorujący RPO to niezależne gremium, które udziela rekomendacji i opiniuje projekty o unijne dofinansowania.

Autor: Renata Morąg

20.04.2015 20:20

image 19.1.2015. Wójtowie i burmistrzowie z powiatów sandomierskiego i staszowskiego zapoznali się z założeniami nowego Regionalnego Programu Operacyjnego. Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Do Komitetu Monitorującego zgłoszono 10-oro kandydatów z organizacji pozarządowych. Głos oddało 249 fundacji i stowarzyszeń z regionu świętokrzyskiego. Po opublikowaniu wyników pojawiły się protesty niektórych organizacji, że na stronie internetowej są nieścisłości, że komuś innemu przypisano ich głos. Komisja konkursowa określiła to mianem błędu technicznego, który nie wpłynął na wynik głosowania - przypomniała Agnieszka Piwnik-Piecyk, przewodnicząca Świętokrzyskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Wszystkie karty do głosowania zostały ponownie sprawdzone. Do wczoraj do północy był czas na zgłaszanie protestów. Dziś rano komisja wyborcza rozpatrzyła protesty i przedstawiła członkom Rady Pożytku Publicznego.

W skład Komitetu Monitorującego RPO w naszym regionie z ramienia organizacji pozarządowych weszły 4 osoby z różnych obszarów działania: Anna Mikołajczyk z Fundacji PESTKA, Anna Depczyńska ze Stowarzyszenia Świętokrzyskie Efektywne Wykorzystanie Energii, Sebastian Gralec – Stowarzyszenie Integracja i Rozwój  i Michał Braun z Regionalnego Centrum Wolontariatu.

Pozostałych członków tego kilkudziesięcioosobowego gremium wyłonił departament Polityki Regionalnej, który odpowiada za prace komitetu monitorującego -dodała Agnieszka Piwnik-Piecyk. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zatwierdził dziś pełny skład komitetu.           

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RPO