Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pomóż chorym - oddaj szpik

Po hasłem "Dwa wymazy & do bazy" w Kielcach rozpoczyna się w sobotę akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Zorganizowali ją studenci przy współpracy Fundacji DKMS Polska. Dziś i jutro w Galerii Echo od 10.00 do 19.00 studenci będą rejestrować i informować zainteresowanych o konsekwencjach decyzji, która może uratować życie osobie chorej na białaczkę.

Autor: Renata Morąg

18.04.2015 08:27

image Dawcy Szpiku w Galerii Echo Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Dawcą szpiku może zostać osoba zdrowa w wieku od 18 do 55 lat. Wystarczy wypełnić kwestionariusz i pobrać specjalnym patyczkiem wymaz z wewnętrznej strony policzka – poinformował Radosław Puto student Politechniki Świętokrzyskiej i ambasador Fundacji DKMS.

W przyszłym tygodniu ( poniedziałek i wtorek) inicjatywa przeniesie się  na Wydział Pedagogiczny i Artystyczny  Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, a w kolejny weekend studenci będą czekać na dawców Galerii Korona.

Młodzi ludzie organizują akcję po raz 5-ty na 130 polskich uczelniach. Do tej pory z ich inicjatywy do bazy przystąpiło ponad 54 tysiące dawców komórek macierzystych krwi lub szpiku. Fundacja DKMS działa w Polsce od 2008 roku i jest największą baza w kraju. Do tej pory przebadała i zarejestrowała prawie 670 tysięcy potencjalnych dawców komórek macierzystych, z czego 1800 osób pomogło chorym w walce z nowotworem krwi

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Szpik