Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Msza dziękczynna za posługę Jana Pawła II

Tłumy wiernych uczestniczyły we wczorajszej mszy świętej i Drodze Krzyżowej w Masłowie. Uroczystości były związane ze zbliżającą się 10. rocznicą śmierci Jana Pawła II.

Autor: Marlena Płaska

30.03.2015 21:10

image 30.3.2015 Masłów. W kościele parafialnym w Masłowie w odprawiona została msza święta dziękczynna za nauczanie i posługę Jana Pawła II. Po nabożeństwie parafianie wzięli udział w Drodze Krzyżowej. Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Mszy dziękczynnej za pontyfikat papieża - Polaka przewodniczył biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Marian Florczyk. W homilii hierarcha podkreślał, że celem modlitewnego spotkania nie było wspomnienie śmierci, ale życia świętego Jana Pawła II, który zawsze kierował się miłością.

W rozmowie z Radiem Kielce biskup Marian Florczyk dodał, że powinniśmy częściej sięgać do nauk papieża. Czytając po latach teksty Jana Pawła II, nadal widzimy zawartą w nich mądrość. Jest w nich wizja Polski i Europy oraz wskazanie norm, którymi powinny kierować się kraje europejskie. Według hierarchy - powinniśmy sięgać do tych tekstów szczególnie teraz, gdy obserwujemy zachwianie cywilizacji europejskiej.

Po mszy świętej wierni wzięli udział w Drodze Krzyżowej, która zakończyła się na lotnisku. Na kolejnych stacjach rozważane były teksty Jana Pawła II. Osoby, które przyszły na modlitewne spotkanie podkreślały, że pamiętają o papieżu na co dzień. Niektórzy regularnie modlą się do świętego Jana Pawła II. Przychodząc wczoraj na wspólną modlitwę, wiele osób chciało dać świadectwo swojej wiary. Podkreślano, że to dzięki pamięci wiernych, słowa papieża kierowane do młodych i starszych są nadal żywe. Ci, którzy pamiętają Jana Pawła II starają się przekazywać swoje wspomnienia dzieciom i wnukom. Choć przyznają, że nie jest to łatwe, bo dziś młodzież ma inne podejście do wiary.

Jan Paweł II spotkał się z wiernymi w Masłowie w czerwcu 1991 roku, w trakcie swojej IV pielgrzymki do Polski. 10 lat temu, po śmierci papieża, w tym samym miejscu, tysiące osób zgromadziły się na wspólnym czuwaniu. Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku, w wigilię Święta Miłosierdzia Bożego. Jego pontyfikat był jednym z najdłuższych i trwał 27 lat.

Galeria zdjęć Droga Krzyżowa w Masłowie (30 marca 2015) [Zdjęcia: 24]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Masłów Droga Krzyżowa