Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Radom: transportowcy protestują na "siódemce"

Wybierając się w kierunku Radomia kierowcy muszą pamiętać że mogą napotkać na utrudnienia. Prawie 70 ciężarówek wyjechało na miejski odcinek drogi krajowej nr 7 w Radomiu. Przewoźnicy protestują przeciwko niemieckiej płacy minimalnej dla kierowców oraz belgijsko-holenderskimi wymogom, dotyczącym montowania w samochodach kabin sypialnych.

23.03.2015 14:44
Źródło: IAR

image Korek na Radiowej Fot. Kamil Król / Radio Kielce
Komentarze

Transportowcy zapewniają, że nie chcą nikomu utrudniać życia, a jedynie - póki jeszcze jest czas - zwrócić uwagę na problem. "Skutki wejścia w życie nowych przepisów będą dramatyczne" - przekonuje Robert Stępień z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przewoźników i Transportowców.
Według niego, wiele spośród 157 tysięcy firm tej branży, które są zarejestrowane w Polsce, zbankrutuje, a ludzie stracą zatrudnienie. Już w tej chwili utrzymanie jednego stanowiska pracy jest bardzo kosztowne.

"Protest jest dobrze zorganizowany i przebiega spokojnie" - mówi Andrzej Lewicki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Kierowcy współpracują z funkcjonariuszami. Słuchają ich poleceń.
Ci, którzy dziś protestują na polskich drogach, jutro w Brukseli zamierzają bronić swoich racji.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

utrudnienia na drodze utrudnienia