Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Województwo ma problem z konsultantami do spraw medycznych

Pięciu lekarzy zrezygnowało z funkcji konsultantów wojewódzkich do spraw medycznych. Czterech z nich z endokrynologii, hipertensjologii, nefrologii oraz anestezjologii jako powód podało względy zawodowe lub prywatne.

25.02.2015 12:30

image Stetoskop Fot. / Radio Kielce

Konsultant do spraw otorynolaryngologii nie złożył w terminie wymaganego oświadczenia -  informuje Agata Wojda rzecznik prasowy wojewody świętokrzyskiego. Zdaniem rzeczniczki w ciągu trzech miesięcy wakaty powinny zostać uzupełnione.

W styczniu, po półrocznej przerwie na stanowisko konsultanta wojewódzkiego do spraw geriatrii, przywrócono doktor Alicję Klich – Rączkę, która na co dzień pracuje w Krakowie.  

Nie wykluczone, że na problemy z obsadą stanowisk konsultantów wojewódzkich mogą wpływać sprawy finansowe. Osoba taka zarabia około 400 złotych miesięcznie.

Do jej zadań należy natomiast opiniowanie, doradzenie i kontrola działalności placówek medycznych. Konsultanci prowadzą również nadzór nad merytoryczną stroną doskonalenia zawodowego lekarzy i zdobywania przez nich specjalizacji.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Lekarz