Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Jan Gierada odchodzi na emeryturę

Jan Gierada pożegnał się z pracownikami Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Po 42 latach pracy w lecznicy, w tym 15 w dyrektorskim fotelu, odchodzi na emeryturę. Decyzję uzasadniał pogarszającym się stanem zdrowia.

09.01.2015 15:29

image 9.1.2015 Kielce. Jan Gierada pożegnał się dziś z pracownikami Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Podczas zarządzania lecznicą przez Jana Gieradę, powstały tam nowe, prestiżowe oddziały, m. in.: kardiochirurgia, neurochirurgia, psychiatria i oddział ratunkowy. W grudniu oddany do użytku został także nowy budynek oddziału pediatrycznego.

Jan Gierada chwalił się osiągnięciami, podkreślając jednocześnie, że jest przeciwny połączeniu szpitala wojewódzkiego, ze szpitalem dziecięcym. - Temu szpitalowi nie jest potrzebna następna jednostka, którą trzeba wyżywić. Nie chcemy dyrektora, który nie potrafi zarządzać 130 łóżkami - mówił do swoich pracowników.   

Do czasu rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko dyrektora lecznicy, pełniącym obowiązki został Andrzej Domański - wieloletni współpracownik Gierady. Potwierdził, że wystartuje w konkursie.

Z pracą na Czarnowie pożegnał się również Bolesław Rylski - zastępca dyrektora do spraw medycznych.

Galeria zdjęć Jan Gierada pożegnał się z pracownikami Szpitala Zespolonego (9 stycznia 2015) [Zdjęcia: 10]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wojewódzki Szpital Zespolony Jan Gierada