Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Czy doktor "Google" może zaszkodzić?

Polacy lubią leczyć się sami. Często zamiast pójść do lekarza, korzystają z porad doktora "Google'a" - czyli jednej z najpopularniejszych przeglądarek internetowych. Zdarza się jednak, że wiadomości tam zawarte wprowadzają w błąd, trudno je zrozumieć, albo mogą wręcz zaszkodzić.

27.12.2014 13:00
Źródło: IAR Joanna Stankiewicz/kry

image stetoskop vs google Fot. / Radio Kielce

Prezes Fundacji Tam i z Powrotem Antoni Rodowicz podkreśla, że osoba, która się styka po raz pierwszy z chorobą, nie jest w stanie w internecie odróżnić rzetelnych informacji od fałszywych. Jest mnóstwo ludzi, którzy żerują na ludzkim nieszczęściu i wyłudzają pieniądze oferując w internecie cudowne terapie.

Psychoonkolog doktor Mariola Kosowicz radzi, aby pacjenci, jeżeli mają obawy i wątpliwości zapytali swojego lekarza, bo każdy człowiek choruje inaczej. Osoba ciężko chora szuka często informacji w internecie, na forach pacjentów, to zrozumiałe, chce wiedzieć, co ją czeka, ale informacje nie zawsze są prawdziwe.

Gdzie zatem chorzy na raka mogą znaleźć rzetelne informacje. Na przykład na stronach internetowych towarzystw naukowych. Poza tym od tego roku działa Program Edukacji Onkologicznej wspierany przez autorytety w dziedzinie onkologii. W ramach tego programu wydawane są poradniki dla pacjentów z chorobą nowotworową i ich rodzin. Dostępne są one bezpłatnie w szpitalach onkologicznych w całym kraju, a także w formie elektronicznej na stronach internetowych Fundacji Tam i z Powrotem oraz na www.programedukacjionkologicznej.pl

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Lekarz