Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Dostaną choinki w zamian za elektrośmieci

50 mieszkańców gminy Włoszczowa dostanie za darmo żywe choinki w zamian za elektrośmieci. Akcja odbędzie się w poniedziałek, 22 grudnia między godziną 9.00, a 13.00 przed urzędem gminy.

Autor: Marlena Płaska

19.12.2014 10:50

image Choinka od Urzędu Statystycznego przekazana na akcję Radia Kielce "Gwiazdka z nieba" Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Drzewka o wysokości około 1,5 metra przekaże jedna z włoszczowskich sieci handlowych. Aby otrzymać choinkę, wystarczy we własnym zakresie dostarczyć na miejsce elektrośmieci – wyjaśnia rzecznik włoszczowskiego magistratu Iwona Boratyn.

Mogą to być np. suszarki, klawiatury, stare telefony, telewizor, czy monitor. Choinkę dostaną też osoby, które przekażą jeden duży sprzęt, np. lodówkę, lub trzydzieści sztuk zużytych baterii.
 
Zbiórki elektrośmieci w gminie odbywają się cyklicznie. Jednak według urzędników przed Świętami tego typu zużytych urządzeń może być w domach więcej.

Akcja ma także promować nabywanie choinek z legalnych źródeł. Drzewka dostanie pierwsze pięćdziesiąt osób, które w poniedziałek pojawi się z elektrośmieciami przed urzędem.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

zbiórka elektrośmieci