Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Zbierają pieniądze na leczenie 4-letniej Marty

W Kielcach trwa zbiórka pieniędzy na rehabilitację czteroletniej Marty, która cierpi na rzadką chorobę kości i stawów. Dziewczynka przeszła już dwie operacje nogi. Wkrótce czeka ją operacja kręgosłupa i kosztowna rehabilitacja. Aktualnie, miesięczny koszt zajęć ze specjalistą to 200 złotych. Dla rodzinnego budżetu i tak jest to duże obciążenie- przyznaje Anna Gołuch, mama Marty. Po operacji koszty wzrosną, dlatego zbiórka pieniędzy ma dla rodziny ogromne znaczenie. Dziewczynka musi być cały czas rehabilitowana. Lubi zajęcia ze specjalistą i chętnie wykonuje nowe ćwiczenia. Dziennie ćwiczy przez około 50 minut.

Autor: Marlena Płaska

13.12.2014 15:52

image 13.12.2014 Kielce. Akcja "Świętokrzyskie z pomocą dla Marty". Zbierają pieniądze na leczenie 4-letniej Marty. Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

W akcję pomocy Marcie zaangażował się zarząd województwa świętokrzyskiego. Wicemarszałek Jan Maćkowiak rozdawał dziś w Galerii Echo ulotki i zachęcał kielczan, aby wrzucali pieniądze do puszek. Do robiących zakupy podchodził z uśmiechem, proponując wsparcie akcji. Jak przyznał, nie było to łatwe. Większość ludzi się spieszy, niektórzy myślą, że chodzi o jakąś ofertę sprzedaży. Ale są też tacy, którzy wrzucają pieniądze - dodaje wicemarszałek.

Pieniądze można wrzucać do puszki, która stoi w pobliżu supermarketu w kieleckiej Galerii Echo. Dziś i jutro na miejscu są wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego nr 6 w Kielcach.
Galeria zdjęć Zbierają pieniądze na leczenie 4-letniej Marty (13 grudnia 2014) [Zdjęcia: 6]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Galeria Echo zbiórka