Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ewelina C. znów zaatakowała

Objęta ustawą o "bestiach" Ewelina C. znów zaatakowała. W poniedziałek kobieta pobiła pielęgniarkę SOR-u Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Do incydentu doszło podczas próby udzielenia pomocy przywiezionej karetką 27-latce.

13.10.2014 17:04

image Szpitalny Oddział Ratunkowy przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Karetka przywiozła kobietę po tym, jak otrzymała zgłoszenie o jej zasłabnięciu – powiedziała Dorota Adamczyk-Krupska, ordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego szpitala na kieleckim Czarnowie. Pacjentka zaatakowała pielęgniarkę, pociągnęła ją za włosy, podrapała, kopnęła w brzuch. Jak dodaje ordynator, zaatakowana kobieta czuje się dobrze. Na miejsce wezwano policję, która ustala przebieg zdarzenia.

Ewelina C. jest pierwszą w Polsce kobieta objęta tzw. ustawą o „bestiach”. 

W 2008 roku wyjęła z wózka niemowlę i rzuciła nim o ziemię. 27-latka została skazana wówczas przez Sąd Okręgowy w Kielcach na 6 lat więzienia. Karę odbywała w zakładzie w Lublińcu. W marcu tego roku w wyniku decyzji Sądu Okręgowego w Częstochowie została objęta tzw. ustawą o "bestiach" i obowiązkowo miała się poddać leczeniu psychiatrycznemu. 

Nie wskazano jednak konkretnego ośrodka, do którego Ewelina C. miałaby się zgłosić. Poza tym postanowienie sądu okazało się nieprawomocne i kobieta wyszła na wolność.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wojewódzki Szpital Zespolony