Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Sandomierz straci dotacje na remonty po powodzi?

Sandomierz może stracić rządowe i unijne dotacje, przeznaczone na naprawę, zniszczonych przez powódź dróg w prawobrzeżnej części miasta. Wykonawca inwestycji nie dotrzyma terminu jej zakończenia. Mieszkańcy mówią o opieszałości firmy i złej organizacji pracy. Ostatnio roboty utknęły na osiedlu Vitrum. Fachowcy stwierdzili, że nie mogą budować odwodnienia, z powodu wysokiego stanu wód gruntowych. Projektant podniósł więc o metr poziom kanalizacji, prace powinny być wznowione.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

09.10.2014 17:34

image Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Roboty, których koszt szacuje się na 11 mln zł, polegają na wymianie nawierzchni kilkunastu ulic, chodników i parkingów. Dodatkowo powstaje sieć kanalizacyjna i zbiornik retencyjny. Wymienione ma zostać oświetlenie uliczne. Przetarg na inwestycję wygrało konsorcjum, składające się z kilku firm. Kierownik budowy, Paweł Woźnica nie chce rozmawiać na temat przebiegu remontu, tłumacząc, że nie jest do tego upoważniony.

Naczelnik Wydziału Inwestycyjnego w sandomierskim magistracie - Grzegorz Cież przyznaje, że niektóre opóźnienia prac wynikają ze złej organizacji pracy przyjętej przez wykonawcę. Dodaje jednak, że miasto podejmowało wszelkie możliwe kroki w celu zmobilizowania wykonawcy.

Strony uzgodniły nowy termin zakończenia prac na połowę grudnia.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Sandomierz inwestycja