Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Szpital dziecięcy częścią WSzZ?

W marcu do nowej siedziby szpitala dziecięcego w Kielcach trafią pierwsi pacjenci zadeklarował na naszej antenie marszałek Adam Jarubas. Jednocześnie przyznał, że nie rozstrzygnięta jest sprawa organizacji placówki.

Autor: Marek Orkisz

02.10.2014 11:14

image Adam Jarubas - marszałek województwa Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Dotychczas zarząd regionu opowiadał się za utworzeniem z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym (WSzZ) nowej jednostki na równych prawach, ale po sprzeciwie pracowników szpitala przy Grunwaldzkiej - zostanie zarekomendowane przejęcie szpitala dziecięcego przez wojewódzki. W środę takie rozwiązanie zarekomenduje Zarząd Regionu. Wówczas zostanie ono poddane konsultacjom społecznym.

Odnosząc się do obaw pracowników o miejsca pracy, marszałek stwierdził, że zatrudnienie znajdą na pewno pielęgniarki i lekarze. Nie wiadomo natomiast, ile osób zostanie zatrudnionych z administracji, działu zamówień publicznych czy księgowości. Decyzję w tej sprawie będzie podejmował dyrektor placówki. W tym kontekście nie wiadomo także co zrobić z budynkami przy Langiewicza, czy je sprzedać, czy otworzyć tam np. Zakład Opieki Zdrowotnej, który także będzie potrzebował pracowników.

Adam Jarubas komentując zarzuty, że koalicja PO - PSL nie chce  przed wyborami podejmować trudnej decyzji dotyczącej organizacji szpitala, stwierdził, że wymaga ona konsultacji społecznych i nie ma pośpiechu. Przetargi na dostawę sprzętu zostaną rozstrzygnięte w styczniu i dopiero wtedy zacznie się systematyczne przenoszenie oddziałów.

Zdaniem marszałka jakaś forma połączenia szpitali jest konieczna, ponieważ tylko w ten sposób można zwiększyć możliwości leczenia małych pacjentów.

Posłuchaj Rozmowy Dnia

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Adam Jarubas szpital dziecięcy Wojewódzki Szpital Zespolony