Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Zmiany na lotnisku w Masłowie

Samorząd województwa zamierza utworzyć nowy podmiot, który będzie zarządzać lotniskiem w Masłowie. Dotychczas funkcjonująca spółka Lotnisko Kielce, po postawieniu w stan upadłości przestanie działać. Jej właścicielami były m.in. województwo świętokrzyskie i gmina Masłów. Problemem zadłużenia wobec gminy ma zajmować się syndyk.

Autor: Bartłomiej Zapała

26.09.2014 15:23

image Masłów - lotnisko Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Jan Maćkowiak, członek zarządu województwa twierdzi, że szansą na rozwój może być utworzenie, samodzielnie przez samorząd wojewódzki lotniska publicznego. "Konsultujemy te decyzję w zarządzie województwa. Taki podmiot zwolniony będzie z obciążającego dotychczas spółkę podatku od nieruchomości"- powiedział Jan Maćkowiak.

W jego opinii, nowy podmiot zarządzający lotniskiem będzie je udostępniał Aeroklubowi Kieleckiemu, nie będzie jednak finansował jego funkcjonowania. "Lotnisko w Masłowie nigdy nie stanie się regionalnym portem do obsługi ruchu pasażerskiego, ale wciąż może pełnić rolę lotniska szkoleniowego, sportowego i biznesowego"- dodał Jan Maćkowiak.

W najbliższy poniedziałek dojdzie do spotkania Jana Maćkowiaka z syndykiem masy upadłościowej spółki Lotnisko Kielce. Rozmowa ma dotyczyć sposobów uregulowania zobowiązań wobec gminy Masłów. Wynosi ono 2,3 miliona złotych, ale jest wciąż kwestionowane przed sądem administracyjnym.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

lotnisko Masłów