Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Złe wyniki badań wzroku u dzieci

U jednej trzeciej dzieci przebadanych przez Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Słabowidzących "Vega" stwierdzono nieprawidłowości w zakresie widzenia. Organizacja już od trzech lat bezpłatnie wykonuje badania niemowląt i dzieci do 7 roku życia.

Autor: Iwona Murawska

04.09.2014 15:51

image szpital izba przyjęć lekarz Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Pełnomocnik organizacji Agnieszka Janicka – Maj informuje, że z 300 zbadanych małych pacjentów, specjaliści aż 100 z nich skierowali na dalsze badania.

Jej zdaniem powodem tak złych wyników jest brak obowiązkowych badań wzroku u noworodków i niemowląt. W szpitalach badaniu okulistycznemu poddawane są tylko wcześniaki, czyli dzieci, które urodziły się przed 37 tygodniem ciąży.

Do działań profilaktycznych włączył się świętokrzyski okręg Polskiego Związku Niewidomych, który zorganizuje bezpłatne zajęcia dla dzieci niewidomych i słabowidzących do 7 roku życia oraz ich rodzin. Podczas zajęć specjaliści będą uczyć, jak stymulować widzenie oraz przygotować dzieci do szkoły - informuje prezes kieleckiego oddziału związku, Wojciech Czajkowski.

Pierwsze dwa spotkania odbędą się 7 i 8 września w siedzibie Polskiego Związku Niewidomych Okręgu Świętokrzyskiego w Kielcach, przy ulicy Czerwonego Krzyża 3. Początek spotkań o godzinie 10.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

badania wzroku