Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Szpital dziecięcy na Czarnowie zacznie działać od nowego roku

Budowa nowego szpitala dziecięcego w Kielcach na Czarnowie powinna zakończyć się pod koniec tego roku, natomiast pierwsi pacjenci trafią tam prawdopodobnie na początku roku 2015.

Autor: Robert Kałuża

19.08.2014 10:51

image Grzegorz Świercz Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Grzegorz Świercz wicemarszałek województwa odpowiedzialny za ochronę zdrowia poinformował na naszej antenie, że budowa przebiega zgodnie z planem, ale po jej zakończeniu szpital trzeba wyposażyć, a wcześniej ogłosić odpowiednie przetargi.

- Muszą one być realizowane zgodnie z prawem unijnym. Dotyczą poważnych kwot, a żeby je ogłośić trzeba mieć odpowiednie zabezpieczenie finansowe - powiedział Grzegorz Świercz. Obecnie trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu połączenia kieleckiego szpitala dziecięcego i Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego oraz stworzeniu na ich bazie nowego samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej.

Gość Radia Kielce przyznał, że w tej sprawie rozważane były różne koncepcje, ale "ta zwyciężyła". To oznacza rozmowy z organizacjami związkowymi. Konieczne będą także opinie rad społecznych obu szpitali - wyjaśnił Grzegorz Świercz.

Na zakup wyposażenia dla nowego szpitala przeznaczone będzie 19 milionów złotych. Do nowej siedziby przeniesiona zostanie także część urządzeń wykorzystywanych obecnie w budynkach przy ulicy Langiewicza. Chodzi na przykład o nowy sprzęt do diagnostyki obrazowej, który jest w dobrym stanie - dodał gość Radia Kielce.

Dyrektor nowej placówki zostanie wyłoniony w konkursie, a jego kandydaturę zatwierdzi nowy zarząd województwa świętokrzyskiego.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

szpital dziecięcy Wojewódzki Szpital Zespolony