Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Czy dojdzie do połączenia szpitali?

Miesiąc potrwają konsultacje społeczne projektu uchwały Sejmiku o połączeniu kieleckiego szpitalika dziecięcego i Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego oraz stworzeniu na ich bazie nowego samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej.

Autor: Ewa Okońska

08.08.2014 07:36

image Szpitalik Dziecięcy przy ul. Langiewicza Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

W kwietniu 2013 roku Zarząd Województwa zdecydował o budowie pawilonu pediatrycznego na działce oddanej w nieodpłatne użytkowanie Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu w Kielcach. Zakończenie budowy pawilonu, usytuowanego pomiędzy oddziałami kardiologicznym i neurologicznym WSZ, planowane jest w czwartym kwartale tego roku.

Po dokonaniu wszystkich niezbędnych odbiorów dopuszczających pawilon do użytku, do nowego budynku z obiektów przy ulicy Langiewicza w Kielcach przeniesiona zostanie działalność szpitala dziecięcego. Zgodnie z projektem uchwały nowy samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej ma nosić nazwę Wojewódzki Szpital Zespolony im. Władysława Buszkowskiego w Kielcach – informuje Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego. 

Marszałek widzi wiele atutów funkcjonalnego połączenia lecznic. Wykorzystanie infrastruktury i diagnostyki w swoistym „mieście zdrowia” na Czarnowie pozwoli na realizację świadczeń medycznych możliwie najtaniej – ocenia Adam Jarubas. 

Projekt uchwały został przekazany do zaopiniowania przez rady społeczne obu szpitali, związki zawodowe działające w łączonych placówkach, Świętokrzyską Radę Działalności Pożytku Publicznego oraz zarządy regionalne trzech central związkowych: NSZZ „Solidarność”, OPZZ i Forum Związków Zawodowych.

Konsultacje potrwają 30 dni, a następnie dokument trafi pod obrady Sejmiku Województwa.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

szpital dziecięcy Wojewódzki Szpital Zespolony