Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

5 tysięcy niepełnosprawnych bez pracy

W województwie świętokrzyskim wzrasta liczba osób niepełnosprawnych pozostających bez pracy. Obecnie zatrudnienia nie posiada blisko 5 tysięcy niepełnosprawnych mieszkańców naszego regionu, co oznacza, że w ciągu ostatnich 15 lat liczba ta wzrosła prawie czterokrotnie.

Autor: Iwona Murawska

30.07.2014 14:05

image Wsparcie środowiska osób niepełnosprawnych z terenów wiejskich i małomiasteczkowych. Konferencja w Hotelu Qubus Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Jak mówi Paweł Maj z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach z badań, które przeprowadziła instytucja wynika że jedynie jedna trzecia pracodawców chciałaby zatrudnić w swojej firmie osoby niepełnosprawne.

Jacek Paszowski z Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach dodaje, że wszystkie polskie urzędu pracy mają za zadanie m.in. aktywizować niepełnosprawnych. Proponują im różnego rodzaju szkolenia, staże, czy dofinansowanie na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Okazuje się jednak, że część niepełnosprawnych nie jest zainteresowania zdobyciem dodatkowych kwalifikacji i podjęciem pracy.

Obecnie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kielcach jest około 90 ofert pracy skierowanych do osób niepełnosprawnych.

O sytuacji osób niepełnosprawnych na rynku pracy dyskutowali dziś w Kielcach specjaliści i eksperci rynku pracy.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Niepełnosprawni