Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Co dalej z kartami parkingowymi dla niepełnosprawnych?

Osoby o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, których orzeczenie zostało wydane przed 1 lipca, a które chcą mieć aktualną kartę parkingową, muszą ponownie stanąć przed komisją lekarską. Wymagają tego nowe przepisy ustawy o ruchu drogowym.

Autor: Iwona Murawska

09.07.2014 14:02

image Fot. / morgueFile free photo

Jak wyjaśnia Justyna Bryk z Miejskiego Zespołu do spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Kielcach, w przypadku osób ze znaczną niepełnosprawnością karty wydawane są na podstawie dotychczasowego orzeczenia. Ponadto przysługują jedynie osobom z  niepełnosprawnością: wzroku, narządu ruchu i choroby neurologicznej.

Dotychczasowe karty stracą ważność 30 listopada. Wnioski o nowe dokumenty mieszkańcy Kielc mogą składać w Miejskim Zespole do spraw Orzekania o Niepełnosprawności przy ulicy Zamenhofa, natomiast mieszkańcy powiatu kieleckiego w starostwie przy ulicy Wrzosowej.

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, wydane przed 1 lipca tego roku, obowiązuje natomiast przy korzystaniu z ulgowych przejazdów komunikacją miejską, dofinansowaniu do studiów, czy  turnusów rehabilitacyjnych.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Parking Niepełnosprawni karta parkingowa