Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Szpital w Chmielniku z nowoczesną aparaturą medyczną

Szpital Powiatowy w Chmielniku wzbogaci się o nowy sprzęt medyczny. Lecznica kupi m.in. urządzenia do krioterapii, system holterowski oraz ultrasonograf ginekologiczny, informuje dyrektor szpitala, Jolanta Rybczyk. Natomiast najpóźniej w lipcu, w szpitalu rozpocznie się modernizacja pomieszczeń, w których wcześniej mieścił się m.in. blok operacyjny, a który przeniesiony został do dobudowanej części szpitala.

16.05.2014 17:16

image Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy wzbogacił się o nowoczesną aparaturę: m. in. inkubatory, respiratory oraz kardiomonitory, przekazane przez Fundację ORIMARI. Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Pomieszczenia zaadoptowane zostaną na sale dla chorych, dzięki czemu poprawi się komfort przebywania pacjentów w lecznicy. Jak mówi dyrektor Jolanta Rybczyk, obecnie w szpitalu są jeszcze sale nawet 8 łóżkowe, natomiast po zakończeniu modernizacji sale będą liczyć maksymalnie 4 łóżka. 

Modernizacja Szpitala Powiatowego w Chmielniku ma się zakończyć jesienią tego roku. Koszt inwestycji, wraz z zakupem sprzętu medycznego, to około 400 tysięcy złotych.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

szpital Chmielnik