Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Rozpoczyna się zbiórka pieniędzy na rzecz dzieci z domów dziecka

Zbiórka pieniędzy na rzecz dzieci z rodzinnych domów dziecka z regionu świętokrzyskiego rozpocznie się dziś w Kielcach. Kilkudniową akcję zorganizowała Świętokrzyska Fundacja Pomocy "Samarytanin" z Jędrzejowa.

Autor: Renata Morąg

11.04.2014 10:55

image Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Jak powiedział jej pełnomocnik Rafał Siewior zbieranie funduszy na wakacyjny wypoczynek dzieci trwa od grudnia. Organizatorzy przedsięwzięcia zabiegają o sponsorów i darczyńców w różnych instytucjach i przedsiębiorstwach. Akcja potrwa do końca maja, ale jej finał dziś, jutro i w przyszłym tygodniu w Galerii Echo w Kielcach, gdzie będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami.

Fundacja współpracuje podczas zbiórki z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach. Proponują oni m. in. zorganizowanie wakacyjnego wyjazdu rehabilitacyjnego dla części podopiecznych – dodał Rafał Siewior. Liczba dzieci, które wyjadą na wypoczynek jest uzależniona od zebranych funduszy. Zbiórka będzie prowadzona dziś i jutro w kieleckiej Galerii ECHO, a  także od przyszłego poniedziałku do soboty w godzinach od 14.00 do 20.00.

Świętokrzyska Fundacja Pomocy "Samarytanin” działa w Jędrzejowie od 12 lat. Pomaga osobom niepełnosprawnym, a od 3 lat  postanowiła wspomóc też dzieci z domów dziecka.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

zbiórka dom dziecka