Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pierwszy krok do budowy nowego osiedla

Pierwszy poważny krok do budowy osiedla Dąbrowa II w Kielcach. Na najbliższej sesji Rady Miasta, Miejski Zarząd Dróg wystąpi o przekazanie 400 tysięcy złotych na opracowanie projektu sieci dróg w nowej dzielnicy. Inwestycja drogowców otworzy mieszkańcom możliwość rozpoczęcia przygotowań do budowy domów.

31.03.2014 12:04

image Rynek, Urząd Miasta Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Jak informuje rzecznik Miejskiego Zarząd Dróg, po otrzymaniu pieniędzy z budżetu miasta, instytucja ogłosi przetarg na zaprojektowanie sieci ulic. Dopiero z tym dokumentem będzie można myśleć o kolejnych postępowaniach i budowie nowych dróg.

O potrzebie uregulowania spraw, związanych z infrastrukturą w tym miejscu mówi się od wielu lat, jednak do tej pory, ze względu na wysokie nakłady, które trzeba ponieść nie inwestowano w tę część miasta. Teraz jest szansa, że sprawa nabierze rozpędu.
 
Mocno w inwestycję chcą też zaangażować się właściciele gruntów, którzy powołali inicjatywę lokalną i są gotowi częściowo ponieść koszty stworzenia odpowiedniej infrastruktury. Jak informowaliśmy, spotkali się w tej sprawie z prezydentem Wojciechem Lubawskim i wspólnie opracowano plan działań.
 
Osiedle Dąbrowa II ma powstać na 80-hektarowym terenie, usytuowanym w północnej części miasta. Wokół centrum ze sklepami, szkołą i przychodnią znajdą się domy jednorodzinne oraz tereny rekreacyjne.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Urząd Miasta MZD inwestycja sesja osiedle