Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Projekty z listy rezerwowej RPO otrzymają dofinansowanie

Trzy ostatnie projekty z listy rezerwowej Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013 otrzymają dofinansowanie. Pieniądze trafią do Połańca, Stąporkowa i Ożarowa. Kazimierz Kotowski – członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego poinformował, że oszczędności przetargowe i wysoki kurs euro spowodowały, że o unijne dofinansowanie mogły się ubiegać wszystkie samorządy z listy rezerwowej. Zdaniem Kazimierza Kotowskiego, bardzo dobrym pomysłem było wydzielenie w RPO środków na rewitalizację miast i miasteczek. Dzięki tym funduszom zmieniły one swoje oblicze i były dobrym uzupełnieniem unijnych środków na gospodarkę, oświatę, ochronę zdrowia i pomoc społeczną.

Autor: Ewa Okońska

24.03.2014 12:38

image Pieniądze Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Stąporków otrzyma ponad milion 900 tysięcy złotych dofinansowania na II etap rewitalizacji centrum miejscowości. Burmistrz Dorota Łukomska informuje, że  pieniądze zostaną przeznaczone na budowę kompleksu boisk oraz placu zabaw.

Prawie 3 mln 800 złotych dofinansowania z RPO otrzyma Ożarów. Także te fundusze zostaną wydane na rewitalizację Osiedla Wzgórze, m. in. na wykonanie ławek, koszy na śmieci, placów zabaw, altan śmietnikowych oraz boisk do koszykówki i tenisa ziemnego. Poprawią się warunki rekreacji dla dzieci i dorosłych – zapewnia burmistrz Marcin Majcher.

Wybudowanie terenu rekreacyjnego zakłada także projekt rewitalizacji Połańca. Samorząd otrzymał na ten cel ponad 5,5 miliona złotych dofinansowania.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RPO