Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Biegano w Sandomierzu

Około 300 osób wzięło udział w akcji "Sandomierz biega". Do pokonania były 3 kilometry od stadionu miejskiego przez Park Piszczele, ulicę Mariacką do Rynku Starego Miasta i z powrotem trasą przez Park Saski.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

21.03.2014 19:26

image Sandomierz biega Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Akcja skierowana była do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W rozmowie z Radiem Kielce podkreślali, że robią to dla sprawdzenia swoich sił, ale także wspólnej zabawy. Dla niektórych trasa była zbyt trudna ze względu na  położenie Sandomierza na wzgórzach, które trzeba było pokonać.

Wraz z uczniami biegali też nauczyciele, a także dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Janusz Chabel i ultramaratończyk Jacek Łabudzki, który zachęcał uczestników akcji do aktywnego trybu życia. - Nawyki wypracowane w dzieciństwie będą  procentować  w dorosłym życiu, dlatego warto  organizować tego typu imprezy - powiedział maratończyk

Natomiast w sobotę na stadionie miejskim w Sandomierzu o godzinie 9.30 rozpocznie się wspólne bieganie dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców, a godzinę później odbędzie się trening nordic walking.

Sanomierz biega

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Sandomierz biegi