Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Jan Gierada odchodzi z Czarnowa?

Jan Gierada złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach - dowiedziało się jako pierwsze Radio Kielce. Jako powód podaje osiągnięcie wieku emerytalnego i przyczyny zdrowotne. "Złożyłem w poniedziałek u pana marszałka podanie o rozwiązanie umowy o pracę. Dogrywamy szczegóły" - powiedział naszej rozgłośni Jan Gierada.

Autor: Bartłomiej Zapała

06.02.2014 12:00

image Dyrektor Szpitala Jan Gierada Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Marszałek - Adam Jarubas przyznał, że do Zarządu Województwa wpłynęło pismo w tej sprawie. "Chciałbym, żeby Jan Gierada kierował szpitalem do końca tego roku, m.in. po to, by dokończyć budowę nowej siedziby Szpitala Dziecięcego"- powiedział Radiu Kielce. Prawnicy Urzędu Marszałkowskiego sprawdzają, czy dyrektor mógłby przejść na emeryturę i jednocześnie nadal kierować lecznicą.

Jan Gierada jest dyrektorem szpitala wojewódzkiego od kwietnia 1999 roku. W tym czasie, placówka była intensywnie rozbudowywana. Stworzono i wybudowano pomieszczenia dla kardiochirurgii, rozbudowano oddział ginekologiczny, wybudowano nowy obiekt dla oddział neurochirurgii i Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Jan Gierada, od 2002 roku jest miejskim radnym. Kilka tygodni temu zapowiedział start w najbliższych wyborach do Sejmiku Województwa.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wojewódzki Szpital Zespolony Jan Gierada