Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Zespół „Majeranki” z Chabówki wystąpił dla pacjentów ŚCO

Góralska muzyka rozbrzmiewała dziś w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. Wystąpił tam zespół „Majeranki” z Chabówki. Dla pacjentów kieleckiego szpitala przybyli prosto z zakończonej trasy koncertowej w Londynie. Jedna z wokalistek zespołu Marcelina Gacek mówiła, że to nie pierwszy koncert grupy w tak specyficznym miejscu, jakim jest szpital. Jej zdaniem, góralska muzyka to dobry sposób na pomoc w walce z chorobą.

Autor: Iwona Murawska

23.01.2014 17:46

image Koncert góralskiego zespołu "Majeranki" z Chabówki koło Rabki Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Pacjenci ŚCO oraz personel posłuchać mogli nie tylko góralskich kolęd, ale także przyśpiewek. Koncertu wysłuchał m.in. pan Edward, który w szpitalu lezy już od wielu dni. Jak mówi, chociaż na chwilę można zapomnieć o walce z chorobą. "W takich momentach, jak ten, człowiek nie jest sam ze swoim cierpieniem"- mówił.

Dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, dr Stanisław Góźdź podkreśla, że organizowanie na terenie lecznicy tego rodzaju imprez, to dla pacjentów swoista terapia. Dodaje, że koncert jest prezentem od kardynała Stanisława Dziwisza, z którym ma bliski kontakt. To krakowski metropolita poprosił zespół „Majeranki”, aby wystąpił w Kielcach.

Galeria zdjęć Koncert zespołu "Majeranki" w ŚCO [Zdjęcia: 16]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

ŚCO