Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Unieważniony przetarg na sprzątanie w ŚCO

Sprzątaniem Świętokrzyskiego Centrum Onkologii nadal będą zajmować się pracownicy jednostki. Dyrekcja placówki podjęła decyzję o unieważnieniu przetargu na wybór firmy zewnętrznej, która miała świadczyć te usługi.

01.01.2014 09:49

image Świętokrzyskie Centrum Onkologii Fot. Krzysztof Żoładek / Radio Kielce

Teresa Czernecka - zastępca dyrektora ds. finansowo-administracyjnych w ŚCO informuje, że wpłynęły dwie oferty, ale zaproponowane ceny są zbliżone do kosztów, które placówka ponosi obecnie. Tymczasem, głównym powodem próby wyprowadzenia usług na zewnątrz miały być oszczędności. Dyrekcja szpitala, jeszcze w styczniu postanowi, czy ogłaszać kolejny przetarg, czy szukać innego rozwiązania.

Decyzje o szukaniu zewnętrznej firmy sprzątającej podjęto, po wielu protestach i negocjacjach z załogą, która po zakończeniu procedury miała przejść do nowego pracodawcy. Chodzi o 128 osób- serwisantki, pracowników gospodarczych i osoby zajmujące się transportem wewnętrznym.

Przekazanie sprzątania firmie zewnętrznej miało być jednym z elementów planu restrukturyzacji Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Pracownicy nie chcieli zgodzić się z tą decyzją. Oferowali nawet, że zrezygnują z części wynagrodzenia, żeby tylko pozostać w strukturach ŚCO.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

ŚCO przetarg