Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Politycy mówią o świątecznych planach

Goście Studia Politycznego Radia Kielce mówili dziś m.in o swoich planach na Święta Bożego Narodzenia. Składali także życzenia: sobie oraz słuchaczom naszej rozgłośni.

Autor: Bartłomiej Zapała , Robert Kałuża

22.12.2013 12:48

image Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce
Wicemarszałek województwa Grzegorz Świercz z Platformy Obywatelskiej stwierdził, że politycy zmienią się, ale tylko na kilka najbliższych dni. Potem wszystko wróci do normy. Podkreślił, że ostra czasami polemika nie wynika z agresji, tylko z chęci obrony własnego zdania.

Poseł PiS Jarosław Rusiecki powiedział, że politykę traktuje jako zawód, ale święta to czas szczególny. "W czasie świąt mam więcej czasu dla siebie i rodziny. O polityce raczej nie rozmawiamy. Patrzymy na piękno tego świata i cieszymy się z narodzin Jezusa" - powiedział na naszej antenie.

Świąteczne życzenia politykom, ale także słuchaczom Radia Kielce złożył m.in poseł PSL Jarosław Górczyński. Politykom życzył więcej merytorycznych rozmów i mniej ideologii. Wszyskim natomiast optymizmu, radości, chwil wytchnienia i refleksji.

Eurodeputowany Solidarnej Polski Jacek Włosowicz sugerował, aby wolny czas wykorzystać na uporządkowanie i poszerzenie swojej wiedzy, na przykład politycznej. Może w tym czasie pojawią się nowe, ciekawe pomysły - powiedział polityk.

Z kolei szef SLD w regionie Andrzej Szejna zapowiedział, że odkłada politykę przynajmniej do 2 stycznia. Dopiero wtedy zamierza do niej wrócić. "W święta odpoczywam i patrzę na twarze najbliższych. To wspaniały okres, który zdarza się raz w roku" - powiedzial polityk.

Natomiast poseł Twojego Ruchu Jan Cedzyński zaapelował do polityków, aby nie tylko w czasie świąt, ale codziennie mówili "ludzkim głosem". Wszystkim życzył szczęścia, spokoju i sukcesów. Za tydzień politycy podsumują kończący się rok. Zastanowią się także co ważnego dla Polaków przyniesie nowy 2014.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Studio Polityczne Radia Kielce