Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ponad 400 uwag do projektu RPO

Urząd Marszałkowski zakończył konsultacje społeczne projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Do propozycji podziału ponad miliarda dwustu milionów euro wpłynęło ponad 470 uwag.

Autor: Daniel Lenart

21.12.2013 09:46

image Urząd Marszałkowski Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Ostatniego dnia konsultacji swoje zastrzeżenia i propozycje zgłosili przedsiębiorcy. Jak informuje Karol Kaczmarski ze Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan, uwagi dotyczą głównie zbyt małej puli przeznaczonej między innymi na naukę i innowacje, rozwój technologii telekomunikacyjnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Jak dodał przedsiębiorcy nie oceniali sposobu realizacji projektu, ale pokazywali obszary, które z punktu widzenia gospodarczego i społecznego będą najlepsze dla rozwoju regionu – tłumaczy  Karol Kaczmarski. Pracodawcy liczą na promowanie gałęzi gospodarki, w których nasze województwo jest mocne, na przykład turystyki prozdrowotnej, branży budowlanej, czy przemysłu spożywczego.

Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, zapewnia, że każda uwaga zgłoszona do projektu RPO zostanie dokładnie przeanalizowana i w styczniu pełny dokument będzie można zaprezentować.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RPO Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego