Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Inwestycje Geoparku Kielce zostały wykonane

Pięć zaplanowanych inwestycji wykonał w tym roku Geopark Kielce. Były to m.in.: budowa ogrodu botanicznego i podziemna trasa w jaskiniach na Kadzielni- informuje Elżbieta Czajkowska, dyrektor Geoparku.

Autor: Robert Szumielewicz

18.12.2013 15:50

image Ogród Botaniczny Geoparku Kielce Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Zagospodarowywana jest południowa 12-hektarowa część ogrodu, w której budowane są ścieżki i układana jest instalacja wodociągowa. W tym roku, posadzono m.in. rośliny i byliny ozdobne.

Rozpoczęły się także nasadzenia w ogrodzie francuskim. W poprzednich latach sadzone były zbiorowiska leśne czyli m.in. bór jodłowy i buczyna karpacka.

W przyszłym roku, oprócz kolejnych nasadzeń planowane jest także rozpoczęcie budowy alpinarium, czyli ogrodu skalnego z roślinami wysokogórskimi. Na budowę i urządzanie północnej części ogrodu botanicznego, Geopark zamierza ubiegać się o dofinansowanie unijne w nowej perspektywie 2014- 2020. Gotowa jest już pełna dokumentacja inwestycji. W północnej części będą się znajdować m.in. palmiarnia, szklarnie ekspozycyjne i budynki gospodarcze.

Geoprak wydał w tym roku na inwestycje ponad 2 miliony 100 tysięcy złotych. Te pieniądze posłużyły też na utrzymanie rezerwatów: Wietrznia, Kadzielnia i Ślichowice.


icon-tag

Tagi do tego wpisu

Geopark inwestycja