Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

2 oferty w konkursie na utrzymanie czystości w ŚCO

2 firmy chcą zajmować się utrzymaniem czystości w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. Tyle ofert wpłynęło na konkurs, który ogłosił zarząd województwa. Grzegorz Świercz - wicemarszałek,odpowiedzialny za służbę zdrowia informuje, że teraz dokumenty sprawdzane są pod kątem formalno-prawnym.

Autor: Iwona Murawska

11.12.2013 13:52

image Świętokrzyskie Centrum Onkologii Fot. Krzysztof Żoładek / Radio Kielce

Firma zewnętrzna rozpocznie pracę w ŚCO, najpóźniej za dwa miesiące. W warunkach zamówienia, zarząd zastrzegł, że spółka która wygra konkurs będzie gwarantowała zatrudnienie dotychczasowemu personelowi przez 12 miesięcy.

Zarząd województwa ogłosił także konkurs na żywienie pacjentów tego szpitala, dodaje Grzegorz Świercz. W tym przetargu, również jest warunek przejęcia kuchni i personelu. Kuchnia w ŚCO jest za duża na potrzeby tej lecznicy, ponieważ dziennie może przygotować dwa tysiące posiłków, dlatego w specyfikacji zamówienia zarząd dopuścił możliwość, przygotowywania w niej posiłków dla innych jednostek.

Zatrudnienie firm zewnętrznych, które zajmować się będą sprzątaniem i żywieniem pacjentów w ŚCO, ma przynieść rocznie prawie 3 mln zł oszczędności.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Konkurs ŚCO