Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ostrowiec będzie zabiegał o wsparcie z RPO

Ostrowiec ustalił już listę 10 priorytetowych inwestycji, na które w pierwszej kolejności będzie zabiegał o wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Wśród nich znalazło się m.in. utworzenie Ostrowieckiej Strefy Aktywności Gospodarczej, dokończenie adaptacji browaru na centrum kultury, budowa hali sportowej przy jednej z podstawówek oraz doposażenie gminnych placówek oświatowych. Na ten cel gmina chce pozyskać prawie 144 miliony złotych, sama dołoży prawie 30 mln zł.

09.12.2013 11:03

image Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Jarosław Wilczyński, prezydent Ostrowca poinformował, że choć najdroższym zadaniem będzie realizacja projektu Ostrowiecki Browar Kultury, to kolejny skierowany będzie już na rozwój aktywności gospodarczej. W ramach tzw. projektów twardych gmina Ostrowiec zamierza pozyskać dotację na zakup nowych autobusów miejskich, rozbudować istniejący Inkubator Przedsiębiorczości

Marek Nowak, kierownik wydziału rozwoju ostrowieckiego magistratu dodaje, że równie ważnymi będą tzw. projekty miękkie, czyli aktywizacja mieszkańców. Na tej liście znalazła się kontynuacja sprawdzonych pomysłów jak pomoc osobom wykluczonym czy organizowanie dodatkowych zajęć w szkołach i przedszkolach. 

Wartość zadań, jakie mają być wykonane w Ostrowcu w latach 2014-2020 ma być porównywalna z tymi, jakie zrealizowano w mieście w obecnym okresie budżetowym. Urzędnicy zapewniają, że do tej listy dojdą jeszcze samodzielne wnioski składane przez spółki i jednostki podlegające gminie nie tylko do RPO, ale i pozostałych unijnych programów.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Ostrowiec RPO