Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pierwszy w regionie zabieg w technice 3d

Urolodzy i ginekolodzy ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, jako pierwsi w regionie przeprowadzili zabieg w technice 3d. Lekarzom, podczas operacji, podobnie jak widzom w kinie do oglądania obrazu potrzebne były specjalne okulary.

01.12.2013 13:38

image Operacja w technice 3d Fot. / Świętokrzyskie Centrum Onkologii

Zabiegi przy pomocy laparoskopu, który daje trójwymiarowy obraz to jedna z najnowocześniejszych metod, bardzo rzadko stosowana w Polsce. Kierownik działu urologii w Świętokrzyskim Centrum Onkologii doktor Jarosław Jaskulski informuje, że praca z wykorzystaniem takiej techniki daje lekarzom znacznie większe możliwości, jeśli chodzi o precyzję wykonywania zabiegu.

Operacja
Obraz, który medycy widzą na ekranie jest bardzo dokładny, doskonale widoczne są nawet najmniejsze elementy znajdujące się w polu operacyjnym. Dzięki zastosowaniu nowej technologii poprawia się także poczucie bezpieczeństwa pacjenta. Jarosław Jaskulski  przyznaje, że  praca w specjalnych okularach bywa dla niektórych lekarzy mało komfortowa, ale  sprzęt jest coraz bardziej nowoczesny i coraz łatwiej się do niego przyzwyczaić. Urolodzy z ŚCO zoperowali w ten sposób dwoje pacjentów, sprzęt był także - wykorzystany w oddziale ginekologii.

Operacja

icon-tag

Tagi do tego wpisu

ŚCO