Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Najważniejsze inwestycje dla regionu w RPO

Samorządowcy z powiatu sandomierskiego i staszowskiego wzięli udział w konsultacjach społecznych dotyczących projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-20. Dokument zawiera m.in. analizę wyzwań i potencjału regionu oraz główne typy przedsięwzięć. 

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

27.11.2013 19:53

image Piekoszów - Dofinansowanie z UE Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Zdaniem burmistrza Staszowa Romualda Garczewskiego nowy Regionalny Program Operacyjny powinien wyrównywać szanse poszczególnych części województwa poprzez dofinansowanie ważnych zadań inwestycyjnych małych i mniej zasobnych gmin, np. z zakresu budowy kanalizacji, czy lokalnych dróg. Burmistrz obawia się, że tak nie będzie, gdyż sporo mówi się o wspieraniu dużych miast.

Samorządy z terenu powiatu sandomierskiego złożyły w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach w sumie 46 kart informacyjnych dotyczących projektów, które chciałyby realizować w latach 2014-20 z unijnym dofinansowaniem w ramach RPO. Najwięcej tzw. fiszek dotyczy kanalizacji i zagospodarowania lokalnych zasobów przyrodniczych oraz inwestowania w  drogi lokalne.

Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Kazimierz Kotowski poinformował, że władze regionu w nowej, unijnej perspektywie finansowej promować będą m. in. obszar zdrowej żywności związany głównie z potencjałem rolniczym powiatu sandomierskiego, opatowskiego, buskiego i kazimierskiego.

Konsultacje społeczne projektu RPO na lata 2014- 20 odbyły się także w Opatowie. Województwo świętokrzyskie w ramach tego Programu będzie mieć do podziału 1 mld 370 mln euro.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RPO