Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Dobiega końca budowa ośrodka onkologiczno-hematologicznego

Dobiega końca budowa, pierwszego w regionie świętokrzyskim, ośrodka onkologiczno-hematologicznego. W placówce, powstającej przy Świętokrzyskim Centrum Onkologii będą się znajdować: laboratorium, dział diagnostyczny, poradnia oraz ośrodek transplantacji szpiku z siedmioma stanowiskami - informuje dyrektor ŚCO, dr Stanisław Góźdź. Inwestycja jest już w fazie wykończeniowej, kolejnym etapem będzie odbiór budynków do użytku. Natomiast pierwsi pacjenci przyjęci zostaną w marcu przyszłego roku.

Autor: Iwona Murawska

27.11.2013 13:55

image Mobilny punkt poboru krwi Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Ośrodek onkologiczno-hematologiczny, wraz z ośrodkiem transplantacji będzie współpracował z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Dzięki temu, pacjenci onkologiczni nie będą już musieli jeździć do innych klinik, w których przeprowadzane są transplantacje szpiku.

Stanisław Góźdź podkreśla, że kiedy powstało Świętokrzyskie Centrum Onkologii, czyli prawie 20 lat temu, hospitalizowanych w nim było dziennie około 300 pacjentów. Teraz, to już ponad 1200 osób. Dlatego budowa ośrodka była koniecznością.

Inwestycja wraz z wyposażeniem kosztować będzie ponad 30 mln zł. Pieniądze pochodzą ze środków unijnych oraz z budżetu województwa.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

ŚCO