Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Sprzątaniem ŚCO zajmie się zewnętrzna firma

Sprzątaniem Świętokrzyskiego Centrum Onkologii zajmie się firma zewnętrzna. Po wielu protestach pracowników i kilkumiesięcznych negocjacjach z personelem, dyrekcja lecznicy ogłosiła przetarg na świadczenie tych usług.

24.11.2013 12:25

image Świętokrzyskie Centrum Onkologii Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Warunki zamówienia, do ostatniej chwili były negocjowane z pracownikami, których wspierali m.in. związkowcy z Solidarności. Znaczna część ogłoszenia dotyczy przejęcia pracowników ŚCO przez firmę zewnętrzną. Dojdzie do tego na mocy art. 23' Kodeksu Pracy.

Chodzi o 128 osób- informuje Teresa Czernecka, z-ca dyrektora ds. finansowo -administracyjnych Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. W tej grupie są serwisantki, pracownicy gospodarczy, a także osoby zajmujące się transportem wewnętrznym. Nowy pracodawca zobowiąże się także do wypłacenia przejętym pracownikom nagród jubileuszowych. Decyzja o ogłoszeniu przetargu nie podoba się  pracownikom placówki. Jednak osoby, z którymi rozmawiało Radio Kielce, nie chciały na razie komentować tej decyzji.

Oferty na sprzątanie szpitala można składać do 10 grudnia. Teresa Czernecka podkreśla, że wyprowadzenie usług to konieczność, ponieważ placówka musi ciąć koszty. Dyrekcja lecznicy wierzy, że firma sprzątająca utrzyma jakość usług. Z tego powodu, w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia znajduje się wiele bardzo szczegółowych zapisów. Wszystko wskazuje na to, że mimo tych warunków znajdą się chętni do udziału w postępowaniu.

Przekazanie sprzątania firmie zewnętrznej jest jednym z elementów planu restrukturyzacji Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Kielce ŚCO