Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Afera korupcyjna tematem Studia Politycznego

Gigantyczne pieniądze i towarzyskie układy między biznesmenami oraz urzędnikami państwowymi. Zmowy przy przetargach i firmy słupy, 38 osób podejrzanych. Tak wygląda największa, zdaniem prokuratury i CBA afera korupcyjna w Polsce. Tylko od wtorku w śledztwie dotyczącym informatyzacji administracji publicznej zatrzymano 20 osób. Goście Studia Politycznego Radia Kielce zastanawiali się nad koniecznością powoływania specjalnej komisji sejmowej do wyjaśnienia tej afery.

Autor: Katarzyna Podraza

24.11.2013 12:19

image Posłowie: Andrzej Bętkowski i Sławomir Kopyciński oraz senator Grzegorz Banaś Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Zdaniem Grzegorza Banasia z Solidarnej Polski, widać, że te nieprawidłowości trwają już bardzo długo, dlatego powinno się wyjaśnić wszystkie wątki polityczne związane z tą sprawą i najlepiej zrobi to sejmowa komisja.

Joanna Senyszyn z SLD uważa, że PO chciałaby powołania takiej komisji, ale tylko w sytuacji, gdyby afery nie dotyczyły przedstawicieli tej partii. Premier boi się, bo ta sprawa ma wydźwięk polityczny.

Lucjan Pietrzczyk z PO, zaznaczył, że zarzucanie jego partii nieuczciwości jest nie na miejscu, wręcz naganne. Jego zdaniem, po raz pierwszy mamy sytuację, kiedy prawo stoi ponad polityką.
Sławomir Kopyciński z Twojego Ruchu jest za powołaniem komisji, która zbada przyczyny tego, co się wydarzyło wokół tej sprawy. Według niego w rządzie Donalda Tuska afera goni aferę.

Arkadiusz Bąk z PSL podkreślił, że sam pracował przy przetargach informatycznych i wie jak bardzo trudno je się przeprowadza. Komisja może badać aferę, ale dopiero, gdy prokuratura skończy swoją działalność. Złodziejstwo nie ma barw politycznych i nie można tym obciążać wszystkich- stwierdził.

Andrzej Bętkowski z PiS podkreślił, że to afera na niebywałą skalę, pokazuje gnicie Platformy i bezradność samego premiera. Moja partia popiera powołanie komisji sejmowej- dodał poseł.
Przypomnijmy, sprawa jest wielowątkowa, dotyczy ustawiania przetargów, korupcji i prania pieniędzy z łapówek w wielu postępowaniach o zamówienia publiczne, zamieszani w nią są pracownicy z byłego MSWiA, MSZ, GUS. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań jeszcze w tym roku.

Galeria zdjęć Studio polityczne Radia Kielce [Zdjęcia: 17]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Studio Polityczne Radia Kielce