Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

50 milionów mniej na drogi

Około 140 milionów złotych to kwota, jaką do wydania będzie miał w przyszłym roku Miejski Zarząd Dróg w Kielcach. To około 50 milionów złotych mniej niż w ubiegłych latach. Mniej będzie również pieniędzy z unijnego budżetu.

Autor: Robert Felczak

20.11.2013 17:40

image Oddane do ruchu zostały fragmenty węzła "Żelazna". Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

W przyszłym roku najdroższymi, a zarazem największymi inwestycjami, będą rozbudowa ulicy Ściegiennego oraz połączenie ulic Krakowskiej i Wojska Polskiego wraz z przebudową placu przed Wojewódzkim Domem Kultury. Rzecznik prasowy MZD Jarosław Skrzydło przyznaje, że w porównaniu do zakończonych w tym roku inwestycji plany na 2014 rok są skromniejsze.

Inwestycja ta będzie kosztowała miasto ponad 28 milionów złotych. Pozostałe, z wyjątkiem rozpoczętej już przebudowy Ściegiennego i placu przed WDK, będą znacznie tańsze. A będą nimi m.in. pętle autobusowe na Bukówce i przy ulicy Olszewskiego, czy też modernizacja przystanków autobusowych. Ponadto z droższych, kosztujących po kilka milionów złotych inwestycji wymienić należy natomiast m.in. przebudowę skrzyżowania Warszawskiej z Pocieszka i Tysiąclecia, czy też zakup parkomatów.

Z budżetu obywatelskiego powstać mają natomiast ścieżki rowerowe wzdłuż ulic Tarnowskiej, Źródłowej, Solidarności, Nowaka-Jeziorańskiego, Sandomierskiej i Dziewięciu Wieków Kielc. Na inwestycje o skali zbliżonej do kosztującego ponad 200 milionów złotych węzła Żelazna, wartego prawie 40 milionów złotych węzła Żytnia, czy też równie kosztownego remontu ulicy Krakowskiej kierowcy będą musieli poczekać kilka lat. Jarosław Skrzydło dodaje jednak, że kolejne duże inwestycje są już planowane.

Jarosław Skrzydło zaznacza, że budżet Miejskiego Zarządu Dróg na przyszły rok nie został jeszcze zatwierdzony. Nie ma więc pewności, które inwestycje będą realizowane.

NAJWIĘKSZE INWESTYCJE WIELOLETNIE, KTÓRE MAJĄ BYĆ REALIZOWANE
PRZY WSPARCIU ŚRODKÓW UNIJNYCH ORAZ Z BUDŻETU MIASTA:

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Kielce MZD inwestycja