Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Będą pieniądze dla bezrobotnych i przedsiębiorców

Ponad 300 mln euro na wsparcie gospodarki i walkę z bezrobociem przeznaczy zarząd województwa w nowej perspektywie unijnej dla regionu świętokrzyskiego. To dla nas sprawa priorytetowa - powiedział na naszej antenie marszałek województwa świętokrzyskiego, Adam Jarubas. Jak podkreślił gość Radia Kielce, chodzi przede wszystkim o tworzenie dobrego klimatu dla rozwoju lokalnych przedsiębiorstw.

Autor: Katarzyna Podraza

15.11.2013 08:59

image Adam Jarubas Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Będą to granty kilkudziesięciotysięczne na zakładanie nowych firm. Środki unijne z RPO trafią także na wspieranie branży budowniczej, turystyki uzdrowiskowej. 122 mln euro przeznaczone zostanie na rozwój inwestycji związanych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. 

Jak już informowaliśmy, rozpoczynają się społeczne konsultacje projektu Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020. Dokument przyjęty przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego omawiany będzie na spotkaniach we wszystkich powiatach regionu z przedstawicielami samorządów, przedsiębiorców i organizacji pozarządowych. Następnie stanie się on przedmiotem konsultacji z Komisją Europejską i Ministerstwem Rozwoju Regionalnego.

Budżet RPO Województwa Świętokrzyskiego na najbliższe 7 lat wyniesie miliard 233 miliony euro, czyli ponad 5 miliardów złotych. Dla porównania – w kończącej się perspektywie 2007-2013 do dyspozycji regionu były 3 miliardy 283 mln złotych.

POSŁUCHAJ ROZMOWY DNIA

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Adam Jarubas RPO