Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Rozpoczynają się konsultacje RPO

Rozpoczynają się społeczne konsultacje projektu Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020. Dokument przyjęty przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego omawiany będzie na spotkaniach we wszystkich powiatach regionu z przedstawicielami samorządów, przedsiębiorców i organizacji pozarządowych – informuje Grzegorz Orawiec - dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego.

Autor: Ewa Okońska

15.11.2013 07:33

image Pieniądze Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Ponadto na stronie internetowej RPO województwa świętokrzyskiego, gdzie znajduje się cały dokument, jest formularz do pobrania, w którym każdy mieszkaniec może wydać opinię o tym projekcie – dodaje dyrektor Grzegorz Orawiec.

Wnioski z konsultacji zostaną podsumowane pod koniec grudnia. Po ewentualnych zmianach dokument stanie się przedmiotem konsultacji z Komisją Europejską i Ministerstwem Rozwoju Regionalnego.

Przypomnijmy – budżet RPO Województwa Świętokrzyskiego na najbliższe 7 lat wyniesie miliard 233 miliony euro, czyli ponad 5 miliardów złotych. Dla porównania – w kończącej się perspektywie 2007-2013 do dyspozycji regionu były 3 miliardy 283 mln złotych.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RPO