Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Trzy firmy chcą montować parkomaty w Kielcach

Trzy firmy są zainteresowane zamontowaniem parkomatów na kieleckich ulicach. Jak się jednak okazało po otwarciu ofert, każda z nich chce za montaż urządzeń więcej pieniędzy niż przewidziano na to w budżecie Miejskiego Zarządu Dróg.

Autor: Robert Felczak

14.11.2013 15:55

image Parkometr Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Najtańszą ofertę złożyła częstochowska firma Hectronic Polska, która za ustawienie 60 parkomatów zażądała  1 milion 900 tysięcy złotych, podczas, gdy MZD ma na ten cel o 400 tysięcy złotych mniej.

Jarosław Skrzydło wyjaśnia, że w tej sytuacji możliwe są dwa rozwiązania - znalezienie w budżecie Kielce brakującej kwoty, lub unieważnienie przetargu.

Podobna sytuacja miała miejsce w poprzednim postępowaniu, do którego zgłosiły się także trzy firmy, ale ponieważ ich oferty były za drogie, unieważniono przetarg.

Rzecznik przyznaje, że w tym roku parkomaty nie pojawią się na kieleckich ulicach. Nawet jeśli Miejskiego Zarządowi Dróg uda się wygospodarować dodatkowe pieniądze i rozstrzygnąć przetarg.
Urządzenia mają zastąpić bilety parkingowe. Kierowcy będą mogli wnosić opłaty monetami, zbliżeniową kartą płatniczą lub Kielecką Kartą Miejską. Kielce to jedyne miasto wojewódzkie, w którym nie ma parkomatów.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

MZD parkometr