Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Zmiany w okolicach kieleckich cmentarzy

Dziś od godziny 14.00 do niedzieli do godziny 22.00 w okolicach kieleckich cmentarzy będzie obowiązywała nowa organizacja ruchu. Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Piotr Wójcik informuje, że najważniejsze zmiany będą dotyczyły nekropolii przy ulicy Ściegiennego oraz cmentarza w Cedzynie.

Autor: Marek Orkisz

31.10.2013 09:01

image Dyrektor MZD Piotr Wójcik Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Podobnie jak w latach ubiegłych na ulicach wokół nekropolii przy ulicy Ściegiennego wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. To ulica Ściegiennego do Husarskiej, oraz fragmenty ulic: Kwasa, Langiewicza, Sołtysiaka "Barabasza", Spokojnej, Zgoda i Mała Zgoda.

Kierowcom udostępniony zostanie parking przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej oraz stadionie piłkarskim. Będzie można na niego wjechać z dwóch stron: od alei Legionów i od ulicy Ściegiennego.

Na cmentarzu, przy ulicy Zagnańskiej, zmiany w organizacji ruchu będą dotyczyły jedynie zakazu zatrzymywania pojazdów,  na poboczu, po przeciwnej stronie cmentarza.


Nie będzie także większych zmian organizacji wokół cmentarza w Cedzynie. Od Domaszowic wyznaczony zostanie pas do skrętu na cmentarz, oraz drugi do jazdy w kierunku Opatowa.

Drogowcy i policjanci apelują do kierowców, aby w miarę możliwości dojeżdżali do cmentarza ulicą Sandomierską, a nie trasą S74. Przypominają, że w ubiegłym roku trasa ekspresowa była zakorkowana, ponieważ wielu kierowców właśnie nią postanowiło dojechać na cmentarz.

Posłuchaj Rozmowy Dnia

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Kielce MZD Piotr Wójcik