Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

40 milionów na przebudowę dróg w regionie

Przebudowa ulicy Lubelskiej w Sandomierzu, remont drogi Ćmielów - Ożarów - Bałtówka oraz połączenie węzła w Jaworzni na trasie S7 z Piekoszowem to niektóre inwestycje, których realizacja będzie możliwa dzięki oszczędnościom w Regionalnym Programie Operacyjnym. Członek zarządu województwa świętokrzyskiego Kazimierz Kotowski informuje, że łącznie kwotą 40 milionów złotych ma zostać dofinansowanych sześć inwestycji drogowych.

Autor: Robert Felczak

25.10.2013 10:08

image Obwodnica Kielc trasą ekspresową. Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Damian Urbanowski przewiduje, że najwcześniej rozpocznie się przebudowa prawie 2-kilometrowego odcinka ulicy Lubelskiej w Sandomierzu. Na jej fragmencie od cmentarza w kierunku Zawichostu ułożona zostanie nowa nawierzchnia, a ponadto wybudowane zostaną chodniki i kanalizacja deszczowa.

Ponadto w planach jest połączenie węzła w Jaworzni na trasie S7 z Piekoszowem i trasą wojewódzką nr 786 Kielce - Włoszczowa. Oprócz tego zaplanowane są inwestycje na drogach: nr 752 w Świętej Katarzynie oraz nr 973 w Dobrowodzie w powiecie buskim. Oszczędności mają być także przeznaczone na dofinansowanie obwodnicy Rakowa, której budowa dobiega końca.

Damian Urbanowski dodaje, że część planowanych inwestycji zakończy się w przyszłym roku. Na niektóre z nich, te bardziej skomplikowane, kierowcy będą musieli poczekać do połowy 2015 roku.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

droga inwestycja