Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Współpraca ŚCO z Wojskową Akademią Techniczną

Technika laserowa i molekularna będzie głównym polem współpracy Świętokrzyskiego Centrum Onkologii z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie. Dyrektor ŚCO- Stanisław Góźdź wyjaśnia, że szpital i uczelnia będą rozwijać nowoczesne metody leczenia wczesnej postaci nowotworów.

Autor: Iwona Murawska

23.10.2013 16:17

image Świętokrzyskie Centrum Onkologii Fot. Krzysztof Żoładek / Radio Kielce

Przy pomocy biologii molekularnej, lekarze mogą wykrywać wolnokrążące komórki nowotworowe, które odpowiedzialne są za powstawanie przerzutów. Jednak do ich wykrycia potrzebne są specjalne urządzenia, którą dysponuje Wojskowa Akademia Techniczna. 

Doktor Stanisław Góźdź dodaje, że współpraca Świętokrzyskiego Centrum Onkologii z wojskową uczelnią przełoży się na poprawę leczenia chorych na nowotwory w naszym województwie. Wyjaśnia, że lekarze sa w stanie zdefiniować grupę pacjentów, u których mogą występować wolnokrążące komórki nowotworowe, a dzięki temu, szybciej rozpocząć leczenie.

Świętokrzyskie Centrum Onkologii współpracuje już m.in. z Instytutem Ochrony Radiologicznej Francji oraz Międzynarodową Agencją Badań nad Rakiem. 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

ŚCO współpraca WAT