Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Przed świętokrzyską PO wiele wyzwań

Przed partią wiele wyzwań - powiedziała Marzena Okła - Drewnowicz po wygranej w wyborach na przewodniczącego regionalnych struktur Platformy Obywatelskiej. Liderka świętokrzyskiej organizacji PO została wczoraj wybrana na kolejną kadencję przez delegatów zjazdu wyborczego. Kontrkandydatem Marzeny Okły - Drewnowicz był starosta kielecki, Zdzisław Wrzałka.

Autor: Ewa Golińska

22.10.2013 10:51

image Marzena Okła Drewnowicz, szefowa Świętokrzyskiej PO była gościem Rozmowy Dnia 20 sierpnia 2013 Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Przewodnicząca PO stwierdziła dziś na naszej antenie, że najlbliższy czas będzie bardzo trudny. Przede wszystkim trzeba przygotować partię do wyborów samorządowych. Jak zaznaczyła - cieszy ją fakt, że ma prawdziwą, dobrze działającą drużynę.

Komentując słowa Zdzisława Wrzałki, że w momencie, kiedy ogłosił swoją kandydaturę rozpętała się przeciwko niemu kampania niechęci, przewodnicząca PO powiedziała, że teraz trzeba będzie jakoś ułożyć współpracę. Wyjaśniła, że w radzie regionu Platformy Obywatelskiej są zarówno jej najbliżsi współpracownicy, jak i Zdzisława Wrzałki, zatem trzeba pogodzić inrteresy. "Muszę utworzyć taką drużynę, która będzie zgrana, godna zaufania i będzie dobrze działać pod moim przewodnictwem" - stwierdziła Marzena Okła- Drewnowicz. Wyjaśniła, że rada musi teraz wybrać nowy zarząd partii, który z kolei będzie podejmował decyzje o kształcie list wyborczych.

Posłanka zapewniła też, że będzie zajmowała się sprawami ważnymi dla wszystkich mieszkańców regionu świętokrzyskiego - przede wszystkim inwestycjami infrastrukturalnymi i pozyskiwaniem środków unijnych, by skrócić dystans naszego województwa do innych, lepiej rozwiniętych  regionów.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Rozmowa Dnia Platforma Obywatelska